Pelerinaj în Grecia - Cremona

Pelerinaj în Grecia - Cremona

 

Mulțumim Bunului Dumnezeu, Maicii Domnului şi tuturor sfinților dar şi Departamentului Pelerinaje în special Doamnelor preotese Aurelia Dringo şi Carmen Voicescu - ghidul nostru- care au făcut posibil şi frumos pelerinajul Parohiei din Cremona. 

Pelerinajul a avut loc în a doua decadă a lunii mai şi a cuprins croaziera în jurul Sf. Munte Athos, Tesalonic cu marii săi sfinți: Dimitrie , Grigore Palama, David, Teodora, Paisie apoi complexul Meteore , Patras cu sf. Andrei, Eghina cu sf. Nectarie, Nea Makri cu sf

 Efrem cel nou, Evvia cu sf. Ioan Rusul , David dar şi Corfu cu Sf. Spiridon şi Teodora. 

Ne-am mai închinat şi la moaştele sf. Paraschevi dar şi la alţi sfinţi.

Mulțumim lui Dumnezeu pentru toate.

 

 

Mai multe fotografii găsiți aici

Caută

Calendar Ortodox

Vizitatori pe site

We have 86 guests and no members online

Numărul total de vizitatori

227490


Copyright © 2014. All Rights Reserved.

Episcopia Ortodoxă Română a Italiei